Zawieszanie lustra na płycie gipsowo-kartonowej

Nowoczesna metoda suchego wykładania ścian wewnętrznych oraz ścianek działowych o konstrukcji szkieletowej płytą gipsowo-kartonową o grubości 12 mm (pół cala) stanowi problem przy próbie zawieszenia dużych luster we właściwej wymaganej pozycji, ponieważ za płytą gipsowo-kartonową jest pustka.

Dostępnych jest kilka  opcji mocowania lustra, z których pierwsza jest powszechnie znana jako Redidriva. Ten rodzaj mocowania obejmuje dużą śrubę zgrubną, która może być wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu z dołączoną śrubą centralną, która służy do wbijania grubej żeńskiej części mocowania. Śruba mocująca jest następnie odkręcana i wyjmowana z obudowy w celu użycia do właściwego zamocowania elementu.

Inne urządzenie jest znane jako kotwa do lustra w wydrążonej ścianie. Ta metoda zapewni bardzo bezpieczne mocowanie w płycie gipsowo-kartonowej lub ścianie z pustaków, ale niestety wymaga specjalnego narzędzia do osadzania, które jest trochę drogie, jeśli nie jesteś częstym użytkownikiem.

Środkowa śruba maszynowa tego typu mocowania jest dostępna w różnych długościach, zgodnie z instrukcjami producenta, metoda polega na wywierceniu otworu o odpowiedniej wielkości, jeśli to konieczne, wepchnięciu kotwy, użyciu narzędzia do osadzania, które chwyta się wokół łba środka wkrętem maszynowym i dociskiem dociska kotwę za płytą gipsowo-kartonową.

Środkowa śruba maszynowa może być następnie wyjęta. Aby ponownie użyć jej jako śruby mocującej, lub użyć jako zaczepu lustra do linki, lub drutu do lustra, lub obrazu może być używana w połączeniu z płytkami lustra, jeśli jest to wymagane.

Łazienka, w której lustra są zawieszone na płycie kartonowo-gipsowej

Sprawdź także inne nasze artykuły:

Źródło: bezpłatne artykuły publikowane przez gości z ArticlesFactory.com