Budowa basenu w garażu

Czy mogę przekształcić garaż w basen?

Budowa basenu w garażu. Czy ten artykuł to jakiś żart? Ależ skąd, to dla wielu osób ważny temat. Gdy budujesz dom, to myśląc o garażu, oczyma wyobraźni widzisz w nim samochód. Raczej mało kto myśli o tym, aby w garażu powstał basen. OK, ale po co są schematy? Po to, by je łamać. W tym artykule pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedzi, na pytanie, czy budowa basenu w garażu ma sens? Czy jest możliwa?

Po pierwsze musisz sobie uświadomić, że budowa basenu w garażu to nie lada wyczyn. Niesie za sobą szereg komplikacji.

Budowa basenu w garażu. Co na to prawo?

Jeśli chodzi o prawo, to nakazuje ono, aby garaż użytkować zgodnie z jego przeznaczeniem. Jednak zgłoszenie do odpowiedniego Urzędu zamiaru zbudowania basenu w garażu wiele może zmienić. Garaż sam w sobie nie generuje takiej ilości wody, jak basen. Budowa basenu powyżej 50m2 wymaga zezwolenia urzędu. Mowa tu o basenie przydomowym, czy też basenie ogrodowym.

Budowa basenu w garażu. Garaż, czy to w ogóle dobre miejsce na budowę basenu?

Garaż to miejsce, gdzie zazwyczaj przetrzymujesz samochód, lub samochody, kosiarkę, sprzęt ogrodowy. Zapewne zimą chowasz do garażu meble ogrodowe, czy też dmuchane zabawki, albo namiot i parasol ogrodowy. Nie wspomnę już o olejach, oponach i innych akcesoriach samochodowych. Basen w garażu zabierze Ci całą tę przestrzeń do przechowywania powyższych przedmiotów. Chociażby dlatego powinieneś się poważnie zastanowić, czy aby na pewno garaż to dobre miejsce na ulokowanie w nim basenu.

Budowa basenu w garażu
Garaż często jest przekształcany w przydomowy warsztat

TH!NK

Nawet jeśli zdecydujesz się na budowę basenu w garażu, to skonsultuj ten zamiar z firmą, która zajmuje się budową basenów. Swoją drogą jestem ciekaw reakcji ludzi, do których z tym tematem się zwrócisz 🙂

Sprawdź także inne nasze artykuły: