Drewniana obudowa basenu stelażowego

Drewniana obudowa basenu stelażowego wniesie do ogrodu dużo ciepła i elegancji. Jeśli Twój basen jest stalowy, to zapewne nie raz przeszło Ci przez myśl, czy go nie obudować. Jedną z opcji jest boazeria. Oto trzy pomysły na obudowanie stalowego basenu boazerią.

Drewniana obudowa basenu stelażowego. Praktyczny i prosty

Wszystko, czego potrzebujesz w tym projekcie do drewniane deski, które są dość wąskie. Zapewne widziałeś u starej cioci boazerię, która była modna w latach 90-tych. W taki sam sposób musisz połączyć ze sobą deski, które przymocujesz do stalowego basenu. Zanim jednak zaczniesz montaż desek, powinieneś je dokładnie zaimpregnować. Impregnat powinien być wysokiej jakości, co da Ci pewność, że drewno wytrzyma częsty kontakt z wodą. Po obłożeniu stalowego basenu drewnianymi deskami będzie on przypominał wielką drewnianą beczkę. Boazeria idealnie komponuje się z drewnianymi meblami ogrodowymi. Po tym zabiegu na pewno zauważysz, że cały ogród zyskał na atrakcyjności.

Drewniana obudowa basenu stelażowego
Woda i drewno, to połączenie zawsze budzi zachwyt

Drewniana obudowa basenu stelażowego. Jakiego drewna powinieneś użyć?

  • Daglezja
  • Modrzew Syberyjski
  • Drewno Teakowe
  • Drewno Cumaru
  • Itauba

Zarówno daglezja, jak i modrzew syberyjski wykorzystuje się podczas budowy tarasów. Taras to idealne miejsce, aby sprawdzić wytrzymałość drewna na zmienne warunki atmosferyczne. Pod tym względem oba rodzaje zdają egzamin i doskonale nadają się do tego, by obłożyć nimi basen stelażowy.

Drewno Cumaru jest dosyć popularne w Brazylii, a także innych krajach Ameryki Południowej. Jest trwałe i doskonale radzi sobie z wodą.

Drewno Teakowe wyróżnia fakt, że nie wytwarza żywicy i łupków. Pochodzi z Azji.

Itauba to podobnie, jak drewno Camaru drewno pochodzące z Ameryki Południowej. Jest wykorzystywane do budowy balkonów, tarasów, a nawet mostów.

Konserwacja drewna

Zanim zabezpieczysz drewno odpowiednim lakierem, dokładnie je przeszlifuj. Użyj do tego papieru ściernego o ziarnistości 100-200. Po zaschnięciu lakieru nanieś na deski olej do konserwacji drewna. Pamiętaj, aby to wszystko robić na świeżym powietrzu w wiosenny, lub letni niezbyt upalny dzień.

TH!NK

Zanim zaczniesz cały proces zabezpieczania drewna, skonsultuj się z nami, aby dowiedzieć się, jakich dokładnie produktów powinieneś użyć. Możesz też, zamiast drewna użyć desek wpc, które są bezpieczniejsze dla dzieci, gdyż są mniej śliskie.

Sprawdź także inne nasze artykuły: