Okładanie basenu gabionami

Okładanie basenu gabionami, czy to proste zadanie? Mało kto nie marzy o basenie we własnym ogrodzie. Zwłaszcza dzieci mają ogromną frajdę z zabawy w basenie. Jednak basen to nie tylko miejsce frajdy dla Ciebie i Twoich dzieci, ale także element, który sprawia, że ogród wygląda niesamowicie. W tym wpisie opiszemy proces obłożenia basenu gabionami.

Gabiony to nie tylko ogrodzenie, ale także świetny pomysł na obudowę basenu.

Okładanie basenu gabionami. Obudowa basenu gabionami

Wiele osób decyduje się na postawienie basenu, który ma zimną metalową, gumową, lub plastikową obudowę. Jednak nie możesz o nich powiedzieć, że uatrakcyjniają swym wyglądem cały ogród. Wręcz przeciwnie, nawet go szpecą. Takie baseny ciężko jest wkomponować w ogród.

Możesz obłożyć ściany basenu drewnem, np. boazerią, ale możesz także użyć gabionów.

Okładanie basenu gabionami. Gabiony i obudowa basenu

Czego potrzebujesz, aby zrobić obudowę z gabionów? Pierwsza rzecz to oczywiście same gabiony. Kolejna to kosze, które będą wygięte zgodnie z promieniem basenu. Zapewne będziesz musiał je zamówić, u kogoś, kto trudni się tego typu ogrodzeniami. Pod koszami musisz zagęścić glebę, zapobiegnie to zapadaniu się obudowy.

Możesz także umieścić materiał izolacyjny, wówczas woda wylewająca się z basenu nie podmyje samej obudowy.

Okładanie basenu gabionami
Gabiony to także świetny materiał na zrobienie ogrodzenia

Siedziska na obudowie basenu

Gdy już zakończysz stawianie obudowy z gabionów, to na jej górnej części możesz stworzyć siedzisko. Możesz użyć do tego deski tarasowej wpc. Jednak wpc ma tę wadę, że mocno się nagrzewa w słoneczne dni, zwłaszcza ciemne kolory. Najlepszym materiałem dla siedziska na obudowie basenu będą polakierowane deski.

TH!NK

Jeśli zdecydujesz się na drewniane siedzisko, to pamiętaj o tym, aby je zabezpieczyć lakierem, lub środkiem do impregnacji drewna. Woda może zniszczyć drewno, sprawić, że pojawi się na nim pleśń. Drewno może także popękać pod wpływem działania wody.

Sprawdź także inne nasze artykuły: