Klej do paznokci

Czy klej cyjanoakrylowy jest bezpieczny dla paznokci? Pewnie teraz się zastanawiasz, nad tym, skąd to pytanie? Przecież klej cyjanoakrylowy to klej typu superglue, a nie klej do tipsów. Hmm i tu się mylisz. Kleje do paznokci i kleje typu superglue są zbudowane na cyjanoakrylu.

Czy powinnaś się tym martwić? Czy możesz używać kleju superglue do przyklejania tipsów? Paznokieć to część Twojego ciała i zdecydowanie powinnaś o niego dbać, wybierając produkty najwyższej jakości. Z tego artykułu dowiesz się, czy używanie klejów cyjanoakrylowych do przyklejania tipsów jest bezpieczne dla twoich paznokci.

Ok zaczynajmy!

Klej do paznokci. Czy klej cyjanoakrylowy jest bezpieczny dla Twoich paznokci? Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

Jeśli mówimy o kleju cyjanoakrylowym typu superglue to nie powinnaś go używać jako kleju do przyklejania tipsów. Klej superglue jest zbyt mocny i jego usunięcie z paznokcia to nie lada wyzwanie.

Klej do paznokci. Czy klej superglue jest lepszy dla Twoich paznokci niż tradycyjny klej do paznokci?

Oba kleje są cyjanoakrylowe, ale klej do paznokci może być używany na ludziach, zaś klej typu superglue jest przeznaczony do używania w przemyśle. Ich skład jest podobny, ale mają dwa różne stężenia cyjanoakrylu.

Klej do paznokci. Co się stanie, jeśli użyjesz kleju cyjanoakrylowego jako kleju do paznokci?

Najgorsze co może się stać to to, że Twój paznokieć stanie się martwy i odpadnie. Używaj kleju zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie bez powodu zostały skierowane do dwóch różnych zastosowań.

Klej do paznokci. Czy możesz użyć kleju cyjanoakrylowego do paznokci akrylowych?

Nie powinnaś używać kleju typu superglue do paznokci akrylowych. Jeśli to zrobisz, to Twój paznokieć może stać się czarny i może zajść pleśnią.

Klej do paznokci
Sztuczne paznokcie

Klej do paznokci. Uparłam się i chcę użyć kleju superglue na moich paznokciach, jak to zrobić?

Jeśli jednak się uparłaś i na własne ryzyko podjęłaś decyzję o tym, że chcesz przykleić tipsy na super klej, to koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki:

  • Wysusz paznokcie. Weź wacik nasączony alkoholem i mocno wcieraj go w paznokieć. Miej pewność co do tego, że Twoje paznokcie są czyste i suche, zanim nałożysz na nie klej superglue. Pamiętaj, że super klej może przyciągać grzyby i pleśń. Odpowiednia higiena to podstawa.
  • Użyj pilnika, aby opiłować górną część paznokci.
  • Nałóż klej w bardzo małej ilości, nakładaj go na tipsy, a nie na swój paznokieć
  • Przyłóż tips do paznokcia i przez około 30 sekund dociskaj go do paznokcia
  • Jeśli nałożysz zbyt dużo kleju i zauważysz, że ten wypływa, to zbierz jego nadmiar przy użyciu specjalnego zmywacza.

Klej do paznokci. Jak usunąć superglue z paznokci?

Przy tej czynności powinnaś zachować jak najwyższy stopień ostrożności. Jeśli źle przeprowadzisz proces odklejania tipsów od paznokcia, to ten może zostać podrażniony i uszkodzony. Klej superglue możesz usunąć z paznokcia na kilka sposobów.

Zanurzyć paznokcie w roztworze

Wlej do miski aceton i zanurz w nim paznokcie. Zanurzenie nie powinno trwać dłużej niż 2-3 minuty. Teraz spróbuj odkleić sztuczne paznokcie. Jeśli zachodzi potrzeba powtórzenia tego procesu, to zrób to, aż tipsy odpadną. Pamiętaj, aby nie dociskać paznokcia zbyt mocno, gdyż ten może się złamać.

Alkohol

Oprócz acetonu możesz użyć alkoholu i pocierać nim tipsy. Jednak ta metoda ma szansę powodzenia tylko wtedy, gdy czas klejenia nie jest zbyt długi.

Klej do paznokci. Poczekaj aż tips sam odpadnie

Jeśli użyjesz kleju cyjanoakrylowego, który jest przeznaczony do przyklejania sztucznych paznokci, to tipsy odpadną po około 2-3 dniach. Jeśli użyłaś kleju typu superglue to tipsy odpadną samoistnie po upływie około 3 tygodni.

TH!NK

Nie powinnaś używać kleju cyjanoakrylowego przeznaczonego dla branży przemysłowej do przyklejania tipsów. Jednak jeśli to zrobiłaś to najważniejsze: NIE PANIKUJ!!! Nie próbuj zrywać tipsów na siłę, bo tylko pogorszysz sytuację. Możesz wówczas trwale uszkodzić paznokieć.

Przeczytaj także inne nasze artykuły: