Jak pozbyć się nocnego bólu szyi?

Jak pozbyć się nocnego bólu szyi? Wiesz, jak destrukcyjne może być dla Ciebie codzienne budzenie się rano z bólem szyi. Ból szyi może utrudniać prowadzenie pojazdu, pracę lub wykonywanie innych niezbędnych codziennych czynności, niezależnie od tego, czy jest to tępy ból, ból przeszywający, czy brak ruchu.

Dowiedz się o niektórych bardziej typowych przyczynach dyskomfortu szyi i skutecznych metodach leczenia.

Jak pozbyć się nocnego bólu szyi? Dlaczego boli mnie szyja?

Ból, określany również jako dyskomfort szyi, wpływa na odcinek szyjny kręgosłupa, który znajduje się pod głową. Zarówno ostry, jak i przewlekły ból szyi może trwać trzy miesiące lub dłużej. Ostry ból szyi może utrzymywać się przez kilka dni, a nawet tygodni.

Ból szyi może być tępy lub ostry. Mogą również występować inne objawy, takie jak bóle głowy, mrowienie lub drętwienie ramion, lub barków, lub niemożność obrócenia, lub pochylenia szyi i głowy.

Od 10% do 20% osób doświadcza bólu szyi, który jest coraz bardziej powszechny wraz z wiekiem.

Jak pozbyć się nocnego bólu szyi?

Jak pozbyć się nocnego bólu szyi? Rodzaje bólu szyi

Istnieją różne rodzaje bólu szyi, a każdy z nich ma swoje szczególne przyczyny i objawy. Istnieje kilka bardziej typowych form bólu szyi, w tym:

Jak pozbyć się nocnego bólu szyi? Ból mięśni

Nadwyrężenie mięśni lub karku może być spowodowane złą postawą, powtarzającymi się czynnościami lub urazem kręgosłupa szyjnego po kolizji, lub upadku. Twoja szyja składa się z 20 oddzielnych mięśni, a kiedy te mięśnie pracują zbyt ciężko lub rozciągają się za daleko, może to spowodować nadwyrężenie szyi lub nadwyrężenie mięśni, co powoduje drobny dyskomfort i stany zapalne.

Objawy napięcia szyi mogą obejmować:

– Szyja i sąsiednie obszary są obciążone (takie jak głowa i ramiona)
– Ostry, pulsujący lub stały ból, który nasila się podczas ruchu
– Sztywna szyja
– Skurcze mięśni

Jak pozbyć się nocnego bólu szyi? Kompresja nerwu szyjnego

Twoje nerwy służą jako kanał dla wiadomości przemieszczających się między mózgiem, mięśniami i skórą. Podrażniony lub ściśnięty nerw może zacząć przekazywać sygnały bólu do mózgu. Uszczypnięte nerwy w szyi są zwykle wywoływane przez kręg ściskający nerw, często w wyniku urazu.

Wśród oznak zaciśniętej szyi są:

– Twoja ręka, ramię, szyja lub plecy mogą być poważnie zaognione.
– Możesz odczuwać mrowienie lub drętwienie szyi, lub kończyn górnych
– Powyższe objawy, nasilają się, gdy kaszlesz, odwracasz głowę lub kichasz

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Twoje stawy mogą być dotknięte reumatoidalnym zapaleniem stawów, przewlekłą zapalną chorobą autoimmunologiczną. Małe stawy, takie jak te w palcach i dłoniach, są zazwyczaj pierwszymi dotkniętymi reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS). Z czasem może ono przejść do innych stawów, takich jak te w szyi. Zapalenie stawów jest główną przyczyną RZS.

Reumatoidalne zapalenie stawów szyi może powodować następujące objawy:

  • Ból szyi (nasilenie może się różnić w zależności od osoby)
  • Obrzęk i sztywnienie stawów
  • Szyjnopochodne bóle głowy to bóle głowy, które przypominają migreny lub klasterowe bóle głowy.

Przepuklina dysku

Poduszki lub amortyzacja między kręgami szyjnymi nazywane są dyskami szyjnymi. Służą jako amortyzatory, umożliwiając swobodny ruch szyi i głowy. Przepuklina dysku to problem, w którym miękki wewnętrzny środek wypycha się, jeśli zewnętrzna warstwa tej poduszki się rozerwie.

Wśród objawów przepukliny dysku są:

– Dyskomfort w ramieniu lub barku
– Ostry, strzelający lub piekący rodzaj bólu
– Drętwienie kończyn górnych, mrowienie lub osłabienie
– Zwężenie kręgów

Zwężenie kręgosłupa występuje, gdy ciśnienie narasta, gdy szczeliny między kręgosłupem się zwężają. Może się to zdarzyć u pacjentów, którzy mają wąski kanał kręgowy lub w wyniku urazu. Zwyrodnienie kręgosłupa może być również spowodowane starzeniem, urazem i innymi zaburzeniami (takimi jak zapalenie stawów).

TH!NK

Spanie na boku lub plecach to idealna pozycja dla osób z problemami szyjnymi. Upewnij się, że poduszka ma odpowiednią wysokość, aby chronić Twoje ustawienie, a kręgosłup jest całkowicie podparty i wyrównany. Najgorsza pozycja dla szyi podczas snu to gdy śpisz na brzuchu.

Sprawdź także inne nasze artykuły: