Cena za prawdziwy perski dywan

Cena za prawdziwy perski dywan

Tradycja tkania dywanów perskich oferuje szeroką gamę wzorów, materiałów i modeli. Użycie wysokiej jakości wełny owczej i jedwabiu nie tylko jako włókien wiążących, ale także jako wiązanych łańcuchów wpływa na cenę perskiego dywanu. Drobność wzoru i rozmiar dywanu to kolejne czynniki decydujące.

Cena wirtualnego wentylatora jest zawsze wliczona w cenę

Cechą wyróżniającą perskie dywany jest liczba i szczelność węzłów w splocie. Z ponad milionem węzłów na metr kwadratowy produkty z Iranu są jednymi z najbardziej ciasnych dywanów na świecie. Wełna owcza, mieszanka wełny owczej z jedwabiem o różnych właściwościach i czystego jedwabiu, jest używana jako mieszanka materiałów.

Dywany z czystego jedwabiu są najdroższe pod względem materiału. W połączeniu z drobnymi wzorami i strukturami, które obejmują reprezentacje reprezentacyjne. W zależności od rozmiaru, ceny dywanów dochodzą do połowy pięciocyfrowych kwot w euro. Ceny większości perskich dywanów oferowanych w Niemczech mieszczą się w przedziale cenowym od 2000 do 10 000 euro.

Dziewięć klas wielkości i jakości

Cena za prawdziwy perski dywan
Dywan perski

Perscy tkacze dywanów dzielą swoje dywany perskie na dziewięć klas, które opisują jakość, rozmiar i położenie. Jednak te klasyczne formaty zostały zmodyfikowane pod kątem towarów eksportowych i, zwłaszcza w większych rozmiarach, dostosowane do gustów i potrzeb zachodniej kultury żywej. Najbardziej rozpowszechnione są mosty oparte na klasycznym formacie Pardeh i Sartscharak w prostokątnych projektach o wymiarach bocznych od osiemdziesięciu centymetrów do 2,40 metra. Większość mostów kosztuje od około 200 do 1000 euro.
Duże dywany z klas Ghali, Dosar i Kelleghi są tkane w okrągłych i prostokątnych kształtach. Mają wymiary boczne od 1,50 do trzech metrów lub średnicę do trzech metrów. Dywany z wełny owczej w najprostszych wersjach kosztują od około 1500 euro, a dywany z jedwabiem lub jedwabiem od 5000 euro i więcej. Wzory ozdobne powinny stanowić różnicę w cenie około dwudziestu procent dla tego samego rozmiaru, materiału i splotu. Produkty najwyższej jakości znane są również pod nazwą ghalitcheh.

PORADY I WSKAZÓWKI

Aby rozpoznać prawdziwy perski dywan, pomoże ci położenie sęków. Powinny mieć nieprawidłowości. W przeciwieństwie do imitacji runa pętelkowego, żadna nitka włosa nie może zostać wyciągnięta za pomocą igły.