Zadrapania na skórze odpowiadają rodzajowi skóry

Zadrapania na skórze

Zadrapania na skórze. Rodzaj skóry stosowany głównie w konstrukcji mebli to garbowana powierzchniowo skóra gładka. W większości przypadków rysy pojawiają się tylko na powierzchni i tylko w skrajnych przypadkach prowadzą do ryzyka pęknięcia skóry. Oprócz skóry gładkiej, która jest stosunkowo łatwa w naprawie, istnieją miękkie aniliny, zamszu, których obróbka jest bardzo ograniczona.

Zadrapania na skórze. Rodzaje i właściwości skóry

Lwia część skóry używanej do produkcji mebli składa się z garbowanej powierzchniowo skóry gładkiej. Oprócz tego, że jest niewrażliwy na wilgoć i płyny, jest również wyjątkowo odporny na zarysowania. Otwarte, przeważnie miękkie, skóry anilinowe są bardzo wrażliwe i znacznie trudniejsze w obróbce. Cztery popularne rodzaje skóry mają następujące właściwości:

  • Przeczytaj również – Usuń zadrapania na skórzanych butach
  • Przeczytaj także – Usuwanie zadrapań z obudowy zegarka
  • Sprawdź również – Usuń rysy na szkiełku zegarka

Zadrapania na skórze. Garbowana gładka skóra

Najbardziej rozpowszechnioną skórę łatwo rozpoznać po kapiącej wodzie. Płaskie i średniej głębokości rysy nie uszkadzają znacząco skóry. Uszczelniona powierzchnia jest łatwa w obróbce różnymi narzędziami. Znakiem jakości jest wytrzymałość skóry.

Skóra anilinowa

Miękka skóra anilinowa, znana również jako nappa, zamsz, miękka lub zamszowa, jest tak naturalna, jak to tylko możliwe w przypadku skóry użytkowej. Kolor jest spowodowany przez kąpiele, które nie wpływają na naturalne powierzchnie. Skóra anilinowa jest bardzo wrażliwa na powstawanie plam i zarysowań, które zawsze niszczą otwartą substancję. Torba skórzana jest często wykonana z tego rodzaju skóry.

Niewłaściwa skóra anilinowa

Przygotowana skóra anilinowa jest rodzajem hermafrodytu. Z powłoką ochronną o maksymalnej grubości do 0,01 milimetra bez pigmentów można stosować skórę anilinową. Kiedy skóra jest mocniej uszczelniona, nazywa się ją półaniliną. Podobnie jak w przypadku gładkiej skóry, płaskie zadrapania mogą wpływać tylko na uszczelnienie.

Laminowana skóra bydlęca

Zadrapania na skórze
Torba ze skóry

Skóra Bycast jest wykonana z kiepskiej jakości skóry i skrawków skóry. Naturalna skóra jest laminowana poliuretanem i stanowi rodzaj „naturalnej sztucznej skóry.” Usuwanie zadrapań lub naprawa sofy ze sztucznej skóry to niezwykle zajmujące zajęcie.

Traktuj głębokie zadrapania jak pączkujące dziury

Jeśli skórzana sofa wymaga odnowienia, dostępne są oleje pielęgnacyjne i specjalne produkty do pielęgnacji skóry gładkiej.  Usunięcie zadrapań jest równoznaczne z polerowaniem i masowaniem.  Wypełnienie rys jak w skórzanych butach jest prawie niemożliwe.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli zauważysz ranę podobną do cięcia w skórze, powinieneś powstrzymać rozwijającą się dziurę przed dalszym rozrywaniem. Specjalny klej lub łaty wspierające umieszczone pod spodem zapobiegają zwiększaniu się uszkodzeń.