Superglue w zamku drzwi.

Jak usunąć klej superglue z zamka drzwi?

Superglue w zamku drzwi można usunąć za pomocą ciepła

Superglue w zamku drzwi. Kiedy Goethe powiedział, że nikt nie może żyć w pokoju, jeśli zły sąsiad go nie lubi, superglue nie został jeszcze wynaleziony. Od momentu wprowadzenia na rynek w 1958 roku, wstrętni sąsiedzi wpadli na pomysł, aby włożyć klej do zamka drzwi. Ta forma szkód materialnych nie jest również nieznana w szkołach.

Superglue w zamku drzwi. Skraplanie chemiczne lub fizyczne

Większość doświadczeń z superglue w zamku drzwi to prawdopodobnie dozorcy. Istnieje kilka stosunkowo niedrogich metod usuwania superkleju z metalu, z którego najczęściej powstaje cylinder zamka.

Wysuszony superklej można upłynnić chemicznie lub fizycznie. Wilgoć i ciepło działają fizycznie, aceton lub zmywacz do paznokci chemicznie. Przy wszystkich metodach próby zamknięcia należy wykonywać gorącym kluczem, co dodatkowo zwiększa szanse powodzenia.

aceton

Zaszczepić zamek drzwi strzykawką i kaniulą. W niektórych przypadkach sukces osiąga się tylko poprzez powtórzenia.

Ciepło

Do ogrzewania wymagane są temperatury około 150 stopni Celsjusza, w których superklej zaczyna się upłynniać. Jeśli klej jest świeży i jeszcze nie całkowicie wyschnięty, upłynnianie można rozpocząć wcześniej. Do podgrzewania wkładki bębenkowej nadają się następujące pomoce i narzędzia:

  • Wyjęty cylinder w piekarniku
  • Palnik do creme brulee
  • Palnik Bunsena
  • Opalarka

Podczas ogrzewania wkładki pod zabudowę należy uwzględnić tolerancję cieplną obszaru wokół zamka i skrzydła drzwi. Powłoki z tworzyw sztucznych również szybko bulgotają i ulegają upłynnieniu. Samodzielnie wycięty szablon wykonany z ognioodpornego materiału może dobrze chronić drzwi. Nosić ochronę dróg oddechowych przed toksycznymi oparami przy wszystkich otwartych typach ogrzewania .

Superglue w zamku drzwi. Trwała wilgoć

Superglue nie toleruje trwałej wilgoci i po chwili zaczyna się rozkładać. Zamek jest stale utrzymywany „pod wodą” za pomocą strzykawki, co można osiągnąć w dwugodzinnych odstępach w normalnej temperaturze pokojowej. Po około 24 godzinach w większości przypadków można ponownie obrócić klucz we wkładce.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli chcesz zapobiec sklejaniu się klejem superglue, możesz zapobiegawczo spryskać zamki olejem Caramba lub WD-40 lub użyć specjalnego oleju do cylindrów producenta zamka. Fakt, że wnętrze cylindra jest trwale tłuste, nie daje superglue żadnej możliwości przylegania.