Usuwanie superglue z malowanych powierzchni

Usuwanie superglue.

Usuń superglue z malowanych powierzchni

Usuwanie superglue. Podczas usuwania kleju superglue z malowanych powierzchni liczy się szybkość. W zasadzie można pracować z rozpuszczalnikami. Jednak wpływ na farbę powinien być minimalny. Alternatywnie można zająć się konsystencją kleju. Jednak często pozostają plamy i krawędzie.

Usuwanie superglue. Zawsze to hazard

Powierzchnie lakierowane wykazują duże różnice wrażliwości w zależności od lakieru. W związku z tym podczas usuwania należy zidentyfikować słabe punkty. Niektóre farby, zwłaszcza produkty zawierające żywicę, stosunkowo słabo reagują z rozpuszczalnikami. Inne są bardzo wrażliwe na rozpuszczalniki, ale oferują bardzo twardą i odporną powierzchnię na uderzenia mechaniczne.

  • Przeczytaj również – Usuń superglue ze skóry z jak najmniejszą ilością pozostałości
  • Przeczytaj także – Usuwanie kleju z metalu przez ogrzewanie
  • Sprawdź również – Usuń superglue ze szkła bez zarysowań

Zawsze zaleca się stosowanie zasady prób i błędów do usuwania kleju superglue. Efekty różnych metod i środków są wypróbowywane w ukrytym miejscu. Na pomalowanych powierzchniach nie ma znaczenia, czy pod farbą znajduje się drewno, czy metal. Materiał nośnika wskazuje jednak rodzaj farby.

Usuwanie superglue. Używaj rozpuszczalników i zawsze poleruj

Malowane powierzchnie są gładkie, twarde i szczelne. Z wyjątkiem farb specjalnych wszystkie są podatne na działanie rozpuszczalników. Jedną z możliwości jest zminimalizowanie wpływu poprzez precyzję i szybkość. Ponieważ zalecane rozpuszczalniki są lotne, można to zrobić stosunkowo dobrze. Jako narzędzia nadają się waciki, waciki i waciki.

Przed usunięciem superglue z lakieru należy przygotować narzędzia do polerowania. Usunięcie kleju i nie matowienie powierzchni farby jest prawie niemożliwe. Do polerowania nadaje się bawełna i tłusta substancja lub olej.

Następujące rozpuszczalniki mogą rozpuścić superglue i przygotować go do zdjęcia i pobrania:

  • Zmywacz acetonu / lakieru do paznokci
  • Rozcieńczalnik nitro
  • Specjalne rozpuszczalniki od producenta kleju

Podczas gdy zmywacz do paznokci i acetonu pozostawia niewiele lub nie pozostawia żadnych widocznych śladów na półodpornym lakierze, rozcieńczalnik nitro jest agresywny. Należy go nakładać bardzo ostrożnie i jeśli to możliwe, nakładać tylko bezpośrednio na pozostałość kleju.

Usuwanie superglue. Alternatywne metody z naciskiem na zmianę spójności

Usuwanie superglue.
Superglue

Usuwanie kleju na zimno

Spryskać sprayem lodowym lub umieścić okłady z lodu na miejscu gdzie jest klej. Im zimniejszy klej, tym bardziej staje się kruchy. 

Olej lub woda

Substancje tłuszczowe i olej zmiękczają klej. Ten sam efekt działa z wodą, jeśli trwale oddziałuje na klej przez długi czas (24 godziny).

PORADY I WSKAZÓWKI

Zacznij od najdelikatniejszej metody (woda) i jeśli to konieczne, zwiększ do najtwardszego i najbardziej ryzykownego podejścia (rozcieńczalnik nitro).