Kuchenka elektryczna i jej naprawa.

Kuchenka elektryczna i jej naprawa. Kiedy kuchenka elektryczna przeszkadza lub w ogóle nie działa, irytacja jest często duża. Piec jest jednym z najważniejszych sprzętów AGD. W tym artykule dowiesz się, kto wykonuje wszystkie naprawy pieców, na co uważać i kiedy naprawy zwykle nie są już opłacalne.

Kuchenka elektryczna i jej naprawa. Samodzielna naprawa

W Internecie wielokrotnie można znaleźć liczne „instrukcje” dotyczące samodzielnej naprawy kuchenki elektrycznej lub piekarnika. Jeszcze raz chciałbym wyraźnie ostrzec:

Jeśli nie jesteś elektrykiem i specjalizujesz się w sprzęcie AGD, nie powinieneś nawet otwierać pieca!

Kuchenki elektryczne są podłączone do prądu trójfazowego i zawierają również części pod napięciem. Każdy przypadkowy kontakt z taką częścią może być śmiertelny, zwłaszcza w przypadku prądu trójfazowego. Prace i usuwanie usterek przy piecu może wykonywać tylko specjalista.

Kuchenka elektryczna i jej naprawa. Naprawa sklepów sprzedających kuchenki.

Jeśli chodzi o naprawy, dostępnych jest kilka opcji:

  • Obsługa klienta producenta
  • Usługi sprzedawców (na przykład na hurtowym rynku elektrycznym)
  • Firmy elektroinstalacyjne specjalizujące się w sprzęcie AGD

Jeśli nadal jest gwarancja, zdecydowanie powinieneś skontaktować się z obsługą klienta producenta. Jeśli gwarancja już wygasła, obsługa klienta jest zwykle kosztownym rozwiązaniem. Nawet koszty podróży do iz lotniska oraz koszt oceny szkód mogą być trzycyfrowe. Jeśli dodawane są drogie części zamienne i naprawy często nie są już tak naprawdę opłacalne.

Firmy elektryczne mogą czasami być znacznie tańsze – ale nie muszą. W przypadku mniej powszechnych urządzeń często występują trudności i długie czasy oczekiwania w uzyskaniu niezbędnych części zamiennych

Naprawa już się nie opłaca

Kuchenka elektryczna i jej naprawa
Kuchenka elektryczna i jej naprawa

Na przykład, uszkodzone płyty ceramiczne są często prawie tak drogie jak nowy piec po ich wymianie. Czasami naprawa dwóch płyt może osiągnąć taką kwotę. W takim przypadku często poważnie rozważany jest nowy zakup.

Należy również pamiętać, że ubezpieczenie wyposażenia domu, jeśli w ogóle, często zastępuje tylko tzw. Wartość odtworzeniową urządzenia (czyli tzw. „Wartość bieżącą”). Często nie można już z tego finansować napraw.

PORADY & TRIKI

Nie należy też samodzielnie podłączać kuchenki elektrycznej, nawet jeśli „wszystko zostało oznakowane”. Lepiej zaufać specjaliście.