Jak usunąć plamy z buraków? My wiemy jak!

Usuń plamy z buraków

Jak usunąć plamy z buraków? Burak jest pyszny i bogaty w zdrowe składniki odżywcze – niestety pozostawia też uporczywe, ciemnoczerwone plamy, dlatego stosuje się go również jako barwnik do tekstyliów czy pisanek. Jakimi środkami możesz usunąć plamy z buraków?

Jak usunąć plamy z buraków? Te (domowe) środki pomagają w walce z plamami z buraków

  • Przeczytaj także – Usuwanie zabrudzonych plam
  • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy ze skóry syntetycznej
  • Sprawdź także – Usuń plamy mydłem żółciowym

Jak usunąć plamy z buraków? Instrukcja usuwania plam z buraków z tekstyliów

1. Działaj szybko

Zaschnięte plamy z buraków często można usunąć tylko wybielaczem. Dlatego bardzo ważne jest, abyś działał szybko.

Jeśli plama wyląduje na ubraniu, natychmiast ją zdejmij i spłucz pod zimną wodą. W przypadku bardzo świeżych plam to powinno wystarczyć, a plama wyparuje.

2. Traktuj plamę

Jeśli plama jest nadal widoczna, zastosuj jeden z powyższych środków i przetrzyj tkaninę, aby ją zatrzeć. Pozostaw na krótko i spłucz. W razie potrzeby powtórz proces, a następnie włóż tekstylia do pralki.

Jak usunąć plamy z buraków? Usuń świeże plamy z buraków z dywanów lub sofy

1. Zanurzyć się

Jeśli masz plamy na dywanie, sofie lub fotelu, należy natychmiast położyć na nim chłonną ściereczkę, np. kawałek ręcznika kuchennego i wyssać jak najwięcej czerwonego soku z dywanu lub tapicerki.

2. Usuń wodą mineralną

Następnie zalej plamę łykiem wody mineralnej.

Wetrzyj plamę od zewnątrz czystą szmatką, aż zniknie.

Jak usunąć plamy z buraków? Usuwanie uporczywych lub starszych plam: Do tekstyliów i dywanów / sof

1. Moczyć

Stare plamy należy namoczyć. Aby to zrobić, włóż tekstylia do kąpieli z wodą mineralną lub podaj łyk wody mineralnej na dywanie/sofie i pozwól jej nasiąknąć. W przypadku odzieży można pozostawić ją na noc w kąpieli wodnej, przy dywanach i tapicerce uważać, aby plama nie wyschła – wystarczy więc kwadrans.

2. Traktuj plamę

Jeśli plama jest starsza lub nie możesz jej usunąć wodą mineralną, możesz użyć środka do czyszczenia dywanów, produktu Oxi lub specjalnego odplamiacza.

Nanieś produkt na plamę i rozprowadź za pomocą pędzla.

Pozwól agentowi działać przez około 20 do 30 minut. Upewnij się, że plama nie wyschnie!

Następnie wypłucz tkaniny pod gorącą wodą, nałóż trochę więcej odplamiacza na plamę i włóż ubrania (bez ich prania) do pralki.

W przypadku dywanów, przetrzyj plamę szmatką, a następnie najlepiej wyczyść ją odkurzaczem na mokro i środkiem do czyszczenia dywanów lub ręcznie środkiem do czyszczenia dywanów, lub łagodnym detergentem.

Jak usunąć plamy z buraków?

PORADY & TRIKI

Białe tekstylia można również traktować wybielaczem zawierającym chlor. A co powiesz na zanurzenie całej garderoby w soku z buraków i zafarbowanie na czerwono?