Schody z płytek: jakie są koszty?

Schody z płytek

Schody z płytek. Fachowo ułożone płytki poprawiają przestrzeń życiową i wyglądają bardzo estetycznie, szczególnie na schodach. Ale układanie płytek schodowych to skomplikowana praca, na którą odważy się tylko kilku rzemieślników. Jakie są koszty, jeśli specjalista układa schody?

Schody z płytek. Czynniki kosztowe związane z układaniem schodów

Cena ułożenia schodów zależy od kilku czynników: Przede wszystkim rodzaj płytki i wzór do ułożenia odgrywają ważną rolę. Misterny wystrój jest oczywiście droższy niż zwykła powierzchnia.

Schody z prostymi stopniami są łatwiejsze do pokrycia płytkami niż spiralne. W przypadku spiralnych schodów jest dużo nachylonych odpadów; wymagana jest tutaj czasochłonna praca niestandardowa.

Oblicz koszty robocizny na poziomie około 35 EUR na stopień w przypadku prostych schodów i około 40 EUR w przypadku spiralnych schodów – jeśli nie chcesz mieć specjalnego wzoru.

Układanie podestów schodowych wymaga dodatkowej pracy, a koszty rosną. Ponadto ostateczna cena faktury sprzedawcy zawiera również niezbędne prace przygotowawcze i dodatkowe oraz często zryczałtowaną opłatę za podróż.

Należy pamiętać, że układanie schodów wiąże się z kosztami materiałowymi. Oprócz samych płytek byłyby to koszty kleju do płytek, cementu do spoin, silikonu lub akrylu i wszelkich listew krawędziowych.

Schody z płytek. Ile kosztuje układanie schodów? Przykładowy projekt

Schody z płytek
Schody z płytek

Właściciel domu ma wyłożone kafelkami schody, które wcześniej były wyłożone wykładziną. Glazurnik nadal musi usunąć trochę skrawków dywanu i zagruntować stopnie, zanim będzie mógł rozpocząć właściwą pracę.

Za układanie i spoinowanie płytek rzemieślnik pobiera 34 euro za krok, schody mają 15 stopni. Dodatkową pracę rozlicza za godzinę.

Przegląd kosztówCena £
Układanie płytek na 15 poziomach510 EUR
Dodatkowa praca 4 godziny200 EUR
Koszty materiałów (bez płytek)115 EUR
całkowity825 EUR

Oszczędność kosztów: tanie schody z płytek

Aby zaoszczędzić pieniądze, dodatkową pracę: na przykład przygotuj podłoże, wykonaj sam. Glazurnicy liczą sobie za wszystko, oszczędzaj na tym, na czym tylko możesz.