Czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej.

Czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej.

Jeśli chodzi o czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej, to radzimy, rób to rzadko.

Czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej wymaga delikatnych najlepiej ekologicznych środków czyszczących. Może się zdarzyć, że dywan ze skóry bydlęcej zostanie mocno zabrudzony. Czyszczenie specjalne należy przeprowadzać tylko w indywidualnych przypadkach. Każde mechaniczne uderzenie, a także środek czyszczący wpływa na naturalny połysk. Podczas czyszczenia należy postępować z możliwie największą powściągliwością.

Czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej. Czyść tak rzadko, jak to możliwe

Dywan ze skóry bydlęcej należy traktować i umieszczać bardziej jako ozdobę, a mniej jako użyteczny przedmiot. Normalna pielęgnacja krowiego dywanu ogranicza się do wietrzenia i wytrząsania. Im mniej trzeba go czyścić, tym dłużej dywan ze skóry bydlęcej zachowa swoją naturalną elegancję i blask.

W przypadku silnego zabrudzenia można podjąć następujące kroki:

Czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej. Płyn rozlany na skórze bydlęcej

Zetrzyj płyn chłonną, suchą bawełnianą szmatką. Idealnie byłoby wieszać dywanik ze skóry bydlęcej pionowo, aby płyn mógł w tym samym czasie spływać. Efekt wentylacji pomaga również w suszeniu. Pomocny może być lekki wiatr lub zimny strumień suszarki.

Czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej. Substancje lepkie przylegają do sierści

Rozpuść plamy za pomocą naturalnej gąbki, którą powinieneś zanurzyć w ciepłej wodzie zmieszanej z neutralnym mydłem. Wykonaj ruch okrężny. Do spulchnienia zaleca się ułożenie dywanika ze skóry bydlęcej w poziomie. Pozwól zwilżeniu działać przez kilka minut i wyczyść gąbką brud w kierunku linii włosów. Skóra powinna być tylko wilgotna, nigdy mokra.

Czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej. Nikotyna i powietrze w pomieszczeniach sprawiają, że włosie dywanu staje się żółtawe

Twój dywan ze skóry bydlęcej ma właściwość gromadzenia zanieczyszczeń powietrza w futrze. Na przykład zażółcenie spowodowane przez nikotynę można opóźnić lub uniknąć jedynie poprzez częstą wentylację. Specjalistyczny handel oferuje specjalne szampony do czyszczenia. Umyj skórę bydlęcą szamponem zgodnie z instrukcjami producenta i tego rodzaju czyszczenie wykonuj nie częściej niż dwa razy w roku.

Dziwny zapach dywanu

Kiedy dywan ze skóry bydlęcej śmierdzi i wykracza poza naturalny poziom własnego zapachu. Pomocne może być nawilżenie pionowo zawieszonej skóry bydlęcej lekko perfumowanym roztworem wody. Można też użyć neutralizatora powietrza lub odświeżacza powietrza w pomieszczeniu, w którym taki dywan się znajduje. ASSANA i ATEA to nasze innowacyjne produkty, które polecamy.

Dbanie o dywan ze skóry bydlęcej jak najrzadziej pozwala zachować jego połysk

Czyszczenie dywaników ze skóry bydlęcej.
Skóra bydlęca

Dywan ze skóry bydlęcej jest produktem czysto naturalnym. Skóra bydlęca nie ma nic wspólnego z dywanami tekstylnymi, co przekłada się również na odpowiedni rodzaj pielęgnacji. Podobnie jak w przypadku, gdy skóra znajduje się jeszcze na pastwisku i w oborze, tak również w momencie gdy wyląduje na podłodze nie jest konieczne zbyt częste lub intensywne jej czyszczenie.

Właściwości naturalne nie są „do odebrania”

Skóra bydlęca znajduje się na skórze właściwej i jest trwała podczas garbowania i suszenia. Każdy, kto kupuje dywan ze skóry bydlęcej, powinien mieć z tyłu głowy, że nie jest to produkt jak każdy inny. Przeważnie delikatny zapach zwierzęcy nigdy nie może zostać całkowicie wyeliminowany. Zasadniczo skóra bydlęca powinna być używana tylko jako dywan w salonie (najlepiej na ścianie). Zabrudzenia spowodowane częstym chodzeniem w butach wymagają częstszego czyszczenia. Za każdym razem, kiedy przejdziemy po skórze bydlęcej doprowadzamy do tego, że traci ona trochę swojego naturalnego połysku.

Mechaniczne czyszczenie skóry bydlęcej powinno być wykonywane bardzo delikatnie. Nawet szczotkowanie narusza naturalną strukturę i tylko wszelkiego rodzaju neutralne płyny mogą być używane na dywanie ze skóry bydlęcej. Naturalne środki pielęgnacyjne, takie jak lekkie wytrząsanie i wietrzenie, są na ogół wystarczające. Należy unikać ekstremalnych temperatur, takich jak bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz przegrzanych lub niedogrzanych pomieszczeń.

Przewietrzyć, przewietrzyć, przewietrzyć

Czyszczenia dywanu należy unikać. Luźny brud usuwa się przez wytrząsanie. W idealnym przypadku dywan ze skóry bydlęcej jest wieszany lub układany na lekkim wietrze, tak aby wszelkie osady kurzu zostały „zdmuchnięte”. Skóra bydlęca nie może być zagięta podczas wieszania. Okrągły pręt dywanowy lub stara listwowa rama to idealne urządzenia wentylacyjne.

Jeśli dywan ze skóry bydlęcej musi zostać wyczyszczony z powodu silnego zabrudzenia, wszystkie czynności należy wykonać bardzo ostrożnie. Lepsze jest wycieranie i lekkie odkurzanie niż szorowanie. Miejsca wilgotne i mokre należy jak najszybciej osuszyć.

Nieodłączny zapach, którego nie można całkowicie uniknąć, może się nasilić. Do osobistej oceny należy określenie intensywności zapachu, jeśli zacznie on przeszkadzać wówczas należy podjąć odpowiednie środki, aby go zniwelować. Ogólnie rzecz biorąc, oprócz wietrzenia skóry bydlęcej można ją lekko perfumować. Subtelne dezodoranty lub kilka rozprysków wody toaletowej mogą zamaskować, lub zneutralizować zapach.

PORADY I WSKAZÓWKI

W skórze pojawia się również naturalny zapach dywanu ze skóry bydlęcej. Niektóre produkty do pielęgnacji skóry mogą pomóc w jego usunięciu.

Podczas dozowania zapachów należy pamiętać, że po wybraniu intensywności nie można się już cofnąć.

TH!NK

Czy można wyprodukować sztuczną skórę z owoców, lub kory drzewa? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy to możliwe.