Jak zawiesić frontowe drzwi?

Jak zawiesić frontowe drzwi?

Jak zawiesić frontowe drzwi? Jeden lub drugi czytelnik, który przypadkowo trafił na tę stronę, z pewnością zapyta, dlaczego do zawieszenia drzwi potrzebny jest przewodnik. Czytelnicy ci mają wtedy na myśli konwencjonalne drzwi do mieszkań. Ale inaczej ma się rzecz w przypadku drzwi do domu, które bardzo często są nietypowe w rozmiarach.

Jak zawiesić frontowe drzwi? Sposób zawieszania drzwi wejściowych zależy od wielu czynników

Każdy, kto kiedykolwiek chciał zawiesić nowsze drzwi wejściowe, mógł poznać różne trudności, które mogą się pojawić podczas rozbudowy. Ponieważ zwykłe spędzanie czasu, jak przy normalnych drzwiach do mieszkania, nie jest możliwe w przypadku wielu drzwi wejściowych. W zależności od tego, które to drzwi przednie, ich usunięcie może być nawet skomplikowane:

  • wiek drzwi
  • w zależności od standardów bezpieczeństwa
  • od producenta zawiasów lub zawiasów drzwiowych
  • w zależności od wieku zawiasów drzwiowych
  • w zależności od użytego materiału (drewno, metal lekki, plastik, kompozyt)

Jak zawiesić frontowe drzwi? Usuń drzwi z metalowymi ramami

Jak zawiesić frontowe drzwi?
Zamek do drzwi

Szczególnie drzwi z metalową ramą na pierwszy rzut oka wydają się być wyposażone w zwykłe zawiasy. Ale po bliższym przyjrzeniu się można zobaczyć śrubę z łbem stożkowym na metalowej ramie. Tę śrubę należy przekręcić, zanim będzie można zdjąć drzwi z zawiasów.

Rozszerz drzwi domu o nowoczesne zawiasy drzwiowe

Przy nowszych zawiasach drzwiowych nie ma znaczenia, czy są one dwu- czy trzyczęściowe, mocowanie jest zawsze takie samo. Zawiasy drzwi osłonięte są obudową wykonaną z tworzywa sztucznego lub z lekkiego metalu. Przede wszystkim musisz zdjąć tę osłonę. Aby to zrobić, może być konieczne zdjęcie plastikowych pokryw powyżej i poniżej cylindrycznych zawiasów.

Poluzuj łączniki, zainstaluj ponownie

Tak jak musisz zdjąć tę osłonę, aby wyregulować zawiasy. Po zdjęciu osłony widać śruby mocujące okucia. Teraz są one po prostu rozwiązane. Jeśli chcesz później ponownie zainstalować przednie drzwiczki, postępuj w taki sam sposób, jak przy ich zdejmowaniu, ale w odwrotnej kolejności.

PORADY I WSKAZÓWKI

Jeśli drzwi wejściowe mają zostać zawieszone, zwykle istnieją praktyczne powody. Na przykład, jeśli położono nową podłogę i drzwi nagle się o nią zatrzaskują. Chociaż drzwi można podnieść o ok. 8 mm za pomocą opcji ustawień, często to nie wystarcza. Wtedy jedyną alternatywą jest skrócenie drzwi wejściowych.