Unikaj przeciągów: jak uszczelnić drzwi wejściowe?!

Jak uszczelnić przednie drzwi wejściowe?

Jak uszczelnić drzwi wejściowe?! Czy Twoje drzwi wejściowe przeciekają? W większości przypadków przechodzi przez szczelinę pod skrzydłem drzwi, szczególnie w zimnych porach roku może to być bardzo denerwujące. W tym przypadku cierpi nie tylko jakość życia, ale również dużo energii cieplnej. Ale są sposoby na zaradzenie temu brakowi: Przeczytaj, jak to zrobić tutaj.

Jak uszczelnić drzwi wejściowe?! Drzwi wejściowe ciągną: co to jest?

Najpierw sprawdź, gdzie dokładnie przeciekają drzwi wejściowe. Czy skrzydło drzwi nie jest dostatecznie szczelne lub zauważysz małą szczelinę w obszarze zamykania? Następnie należy ponownie ustawić drzwi w pionie lub na głębokości.

Oczywiście możliwa jest również regulacja pozioma, dzięki czemu szczelina pod drzwiami staje się mniejsza. Jednak te środki nie zawsze są wystarczające; potrzebne są wtedy inne pomysły.

Jak uszczelnić drzwi wejściowe?! Uszczelnij nieszczelne drzwi przed zimnem

Nie ma sensu regulować niczego, a zimne powietrze nadal napływa do Twojego domu lub mieszkania? Istnieje wiele innych opcji przywracania komfortu. Oto nasze sugestie:

Uszczelnij przednie drzwi gumami drzwi

Być może gumowe uszczelki w Twoich drzwiach wejściowych są uszkodzone lub nie masz ich wcale? W takim przypadku wystarczy założyć nowe samoprzylepne gumowe uszczelki wokół przednich drzwi. Jednak działa to tylko w przypadku stosunkowo małych pęknięć.

Pamiętaj, że uszczelki gumowe należy regularnie sprawdzać i po chwili wymieniać. Niedrogi spray silikonowy nadaje się do pielęgnacji uszczelnień gumy.

Jak uszczelnić drzwi wejściowe?! Uszczelnij przednie drzwi uszczelką szczotkową

Jak uszczelnić drzwi wejściowe!
Drzwi wejściowe

W prawie każdym sklepie z narzędziami można kupić tzw. Uszczelki szczotkowe, które wystarczy po prostu włożyć pod skrzydło drzwi. Oznacza to, że drzwi nadal się otwierają i zamykają bez żadnych problemów, ale przeciąg pozostaje w dużej mierze na zewnątrz.

Ponadto szczotki te nie poruszają się stale, jak różne przybory, które można umieścić przed dolną szczeliną drzwi. Obecnie są też uszczelki z miękkiego plastiku, które mogą wyglądać lepiej niż pędzel.

Wyfrezuj nowe uszczelki

Jeśli chcesz jak najlepiej uszczelnić swoje drzwi wejściowe i nie boisz się żadnych kosztów, możesz po prostu wezwać stolarza na miejsce. W zależności od modelu drzwi do domu ma możliwość późniejszego wyfrezowania szczelin uszczelniających i profesjonalnego wykonania drzwi przed zimą.

Ustaw przedsionek z zasłoną

Niedrogim sposobem na kontrolowanie przeciągów przez drzwi wejściowe jest oddzielenie strefy wejściowej grubą zasłoną. W ten sposób zimny wiatr dociera tylko do zaparkowanych butów – a nie do mieszkania.

PORADY I WSKAZÓWKI

Można również skrócić uszczelki szczotkowe lub plastikowe, które są zbyt długie, aby można je było zamontować pod skrzydłem drzwi. Wystarczy je przeciąć lub przyciąć na wymiar.