Usuwanie plam po coli: tak to działa

Usuwanie plam po coli to dosyć częsta czynność w naszych domach. Młodzi i starzy lubią pić colę i to dosyć często. Może się zdarzyć, że coś z tego napoju wyląduje na koszulce, foteliku samochodowym czy kanapie. Te brązowe plamy po coli są denerwujące, zwłaszcza jeśli zostaną odkryte późno. Ale nie panikuj, plamy po coli są zazwyczaj łatwe do usunięcia.

Usuwanie plam po coli. Domowe sposoby na plamy z coli

Kilka domowych środków okazało się skutecznych przeciwko plamom z coli:

  • Woda mineralna: kwas węglowy przeciw kwasowi węglowemu
  • Pianka do golenia: pomaga również w przypadku zaschniętych plam
  • Środek do czyszczenia dywanów: nie tylko do plam na dywanie

Usuwanie plam po coli. Im szybciej, tym lepiej

Jak zawsze, to samo dotyczy plam po coli: im szybciej działasz, tym łatwiej usunąć plamy. Jeśli zamoczysz T-shirt lub cokolwiek zabrudzonego w wodzie mineralnej natychmiast po wypadku, możesz całkowicie uniknąć plam.
Jeśli nie potrafiłeś lub nie miałeś szansy działać szybko, musisz dowiedzieć się jak usunąć plamy z coli. Taką wiedzę znajdziesz w tym właśnie artykule. Dowiedz się, jak usunąć zaschnięte na tkaninach lub tapicerce plamy z coli:

Usuwanie plam po coli. To wszystko w połączeniu: usuń uporczywe plamy po coli

Materiały:

  • Gazowana woda mineralna
  • Środek do czyszczenia dywanów lub pianka do golenia

Narzędzia:

  • Pędzel z miękkim włosiem
  • Chłonna ściereczka

1. Namocz plamę

Najpierw wylej na plamę sporą ilość wody mineralnej i pozwól jej namoczyć się przez dziesięć do piętnastu minut.

2. Traktuj plamę

Następnie nałóż na nią trochę środka do czyszczenia dywanów lub pianki do golenia i dokładnie rozprowadź za pomocą pędzla.

3. Niech to zacznie obowiązywać

Teraz pozwól, aby pianka lub środek do czyszczenia dywanów zaczęły działać. Po około pół godzinie mieszankę można usunąć niewielką ilością wody mineralnej i chłonną ściereczką. Jeśli plama jeszcze nie zniknęła, należy powtórzyć proces.

4. Zmyć

Jeśli plama znajduje się na ubraniu, możesz ją wyprać jak zwykle.

Usuwanie plam po coli

5. Uważaj na plamy na dywanach i tapicerce!

Jest jednak jedna rzecz, o której musisz pamiętać podczas bejcowania dywanów lub tapicerki, takiej jak fotelik samochodowy lub sofa: jeśli zabierzesz tylko plamę, po wyschnięciu zobaczysz brzydkie krawędzie. Dlatego należy czyścić całą powierzchnię, nawet miejsca, na których nie ma widocznych zabrudzeń. Najlepsze byłoby dokładne czyszczenie za pomocą odkurzacza parowego. W razie potrzeby wystarczy zetrzeć dywan lub tapicerkę do krawędzi za pomocą niewielkiej ilości wody mineralnej, środka do czyszczenia dywanów i pędzla, a następnie wchłonąć płyn ściereczką.

W ten sposób możesz również usunąć wszelkie drobne plamy i odświeżyć kolor swojego dywanu lub tapicerki!

PORADY & TRIKI

W nagłych wypadkach możesz również użyć specjalnych odplamiaczy do plam po coli lub produktów wybielających, lub tlenowych. Jednak w przypadku tkanin kolorowych najpierw sprawdź, czy nie tracą koloru pod wpływem tych gorących produktów!