Usuń plamy z czerwonego wina na drewnie. Jak usunąć plamy czerwonego wina z drewna?

Usuń plamy z czerwonego wina na drewnie, stosując nasze triki. Spektrum możliwych miejsc do lądowania dla rozlanego czerwonego wina na drewno obejmuje niepoddaną obróbce kanapę i stół jadalny, meble z litego drewna, nieuszczelniony parkiet lub deski podłogowe. We wszystkich przypadkach trudno uniknąć wnikania plam z czerwonego wina. Wybielacz można stosować przed pracochłonnym procesem szlifowania.

Im szybciej z drewna znikną plamy z czerwonego wina, tym większe prawdopodobieństwo, że się uda.

Usuń plamy z czerwonego wina na drewnie. Kluczem jest szybkość

Lakierowane i malowane powierzchnie drewniane odpychają czerwone wino jak wszystkie inne płyny. Jeśli drewno nie jest poddane obróbce lub jest otwarte na dyfuzję, jak w przypadku woskowania lub olejowania, czerwone wino jest natychmiast wchłaniane w większym lub mniejszym stopniu.

Po uderzeniu świeżego czerwonego wina rozpoczyna się mały wyścig z czasem z nadejściem soli. Zasysanie soli jest przeciwieństwem zassania drewna. Zastosowanie w soli absorbującego składnika aktywnego, wspomagającego ściekanie węglanu sodu, jest nawet bardziej efektywne w postaci skoncentrowanej niż sproszkowana kreda witlinkowa.

Podobnie jak w przypadku ogólnego usuwania plam z czerwonego wina, sukces w dużej mierze zależy od szybkiego działania. Inne metody usuwania powierzchni niezmywalnych, takie jak czyszczenie białym winem lub polewanie wodą mineralną o wysokiej zawartości dwutlenku węgla, są również warte uwagi jako środki pierwszej pomocy.

Usuń widoczną warstwę drewna

Do usuwania starych plam z czerwonego wina, które zostały wciągnięte i zaschnięte, potrzebne są stosunkowo agresywne narzędzia. Ponieważ drobinki koloru są rozmieszczone również w głębszych warstwach drewna, usuwanie należy przeprowadzić w głębi widoczności. Do tego nadają się wybielacze i plamy.

Ponieważ w większości przypadków niemożliwe jest całkowite umieszczenie zabrudzonego drewna w bejce lub wybielaczu, najbardziej odpowiednim podejściem jest obróbka widocznej warstwy. Włókna w górnej warstwie porów są „swobodnie trawione”. W tym celu stosuje się wybielacz specjalnie przeznaczony do usuwania plam.

Rozjaśnianie można zaobserwować podczas ekspozycji, a wybielanie jest przerywane, jeśli wynik jest pożądany. Bielone drewno musi być wywietrzone przez kilka dni, w zależności od rodzaju użytego środka. Zwłaszcza w przypadku wybielania chlorem lub substancjami zawierającymi chlor, takimi jak środki do czyszczenia sanitariatów, należy wziąć pod uwagę parowanie do czterech tygodni.

Usuń plamy z czerwonego wina na drewnie.
Czerwone wino

PORADY & TRIKI

Powstrzymaj się od głębszego lub intensywnego czyszczenia starego, wysokiej jakości drewna, takiego jak zabytkowe meble lub szlachetny parkiet. Wysokiej jakości drewno jest oszczędne i często „przetwarza” bejce zaskakująco szybko za pomocą tlenu atmosferycznego i użytkowania.